KONST / Litografier / Litografier 8616295
nr 861 6295
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Litografier, 3 st, Lennart Rosensohn (1918-1994)
Kondition: fuktskador
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2013
kl 20:31:10
25/11 19:14:33
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn